rubriky:

navštivte:

Plastická chirurgie
Plastická chirurgie nám v současnosti nabízí množstvo řešení, jak vylepšit nedokonalosti svého těla. Stále více lidí se zajímá o to, co vlastně plastická chirurgie dokáže a stále více lidí zavítá do ordinace plastického chirurga. S postupem času se plastická chirurgie neustále zdokonaluje a zákroky už nejsou tak složité a náročné jako bývali. Nové technologie, nové postupy, to vše přispívá k zvyšující se kvalitě jednotlivých zákroků a následné léčby a rekonvalescence. Lékaři získávají zákrok od zákroku více zkušeností, a tím se jejich práce stává stále preciznější a dokonalejší. Plastická chirurgie je východiskem pro nejednoho člověka, který není úplně spokojen se svým zevnějškem. Případ, kdy může plastická chirurgie pomoct nejen esteticky, ale i zdravotně, je operace křečových žil laserem.

 

Křečové žíly
Křečové žíly patří mezi rozšířené onemocnění, které postihuje téměř polovinu celkové populace. Nejsou jenom výrazným kosmetickým defektem, ale jsou také prvním příznakem celkového onemocnění žilního systému na dolních končetinách. Neléčené křečové žíly také vedou ke vzniku trombů, onemocnění lymfatického systému a k jiným závažným zdravotním problémům. Jednou z možností léčby je operace křečových žil laserem. Tato metoda patří mezi nejmodernější a rozhodně pro pacienta nejšetrnější.

 

Operace křečových žil laserem
Operace křečových žil laserem není vhodná pro každého, a proto je nutné prokonzultovat tuto možnost se svým lékařem. Ten Vám doporučí vyšetření, která ukážou, jestli je pro Vás operace křečových žil laserem vhodnou volbou. Důležité je taky informovat svého lékaře, pokud trpíte žilní trombózou. Následně rozhoduje hlavně Váš aktuální zdravotní stav, a pokud je dobrý, může se vykonat operace křečových žil laserem. Samotná operace spočívá v zavedení laserového vlákna z třísla do nitra rozšířené žíly na zvláštním zavaděči. Následně laserový paprsek postiženou žílu tepelně zničí. Operace křečových žil laserem trvá zpravidla asi hodinu, potom může pacient odejít domů, přičemž má operovanou končetinu stáhnutou s elastickým obinadlem. Operace křečových žil laserem představuje moderní přístup k léčení této choroby a výhodou je, že se provádí jenom v lokální anestezii, která je oproti celkové anestezii šetrnější pro lidský organismus. Operace křečových žil laserem je vysoce účinná metoda, nicméně vše také záleží na kvalitě cévní stěny, která je určená geneticky – viz. sklerotizace cév.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.