rubriky:

navštivte:

Představujeme Vám v současnosti stále populárnější hobby techniku – korálky. Na našich stránkách naleznete podrobné pokyny a informace pro korálky. Tato technika v současné době zaznamenává velký zájem. Jsou používány nejen na klasické navlékání, ale využití naleznou i u mnoha jiných metod – jako je výroba dekorací, květin, šperků …
Nejznámější technikou je drátkování. V našem obchodu naleznete jak korálky a sady na drátkování, tak i knížky s návody.

Základními typy korálků jsou:

 • Rokail – perličky nebo tyčinky. Je vyroben sekáním dlouhých tyčí, přičemž se perličky ještě následně přetaví, aby se zaoblily hrany
 • Perly – kuličky všech velikostí a barev
 • Ohňovky – jsou ve skutečnosti perly, na kterých byly vybroušeny hranky do různých tvarů. Nakonec ještě projdou ohněm (tedy ohnivky), aby se tak stěny vyleštily.
 • Mačkané korále – jsou vlastně korále mačkané do nejrůznějších tvarů
 • Všechny výše uvedené korálky se vyrábějí i v České republice. Korálky se vyrábějí v mnoha barvách. Typickými barvami jsou transparentní, transparentní s průtahem, opaque, lakované. Dalšími mohou být barvy duhové, čárkované, v barvách přírodních materiálů a podobně.

  Způsobů práce s korálky je ohromné množství, na internetu existuje spousta návodů. Abyste začali s touto hobby technikou, nemusíte být samozřejmě neustále připojeni počítačem k internetu, je možné si zakoupit i velmi dobré knihy s podrobnými návody a obrázky.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.