rubriky:

navštivte:

Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňské léčby. Jsou proslaveny zejména přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, ve kterém se snoubí krásná příroda s typickou architekturou. Není divu, že Luhačovice jsou oblíbeným místem, které vyhledávají dvojice, kupříkladu na romantický víkend pro dva.

Nacházejí se zde čtvrté největší lázně v České republice, a největší na Moravě. Historie lázní Luhačovice je spjata se stavbami ve městě, s přírodou a lázeňstvím. Význam tohoto města je spjatý s třistaletou tradicí lázeňské péče, která dala městu atmosféru výjimečné architektury lázeňských domů. Jsou dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviča, který se dal při jejich vzniku inspirovat kulturou Valašska. V současné době se nachází v Luhačovicích 33 kulturních památek a připravuje se zapsání Jurkovičových staveb na seznam památek UNESCO. Lázeňské město Luhačovice leží asi 20 km od Zlína. Okolí Luhačovic je součástí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Město je stvořeno na romantický víkend, až už jeho polohou, architekturou, lázeňskou tradicí, nebo jeho bohatou historií.

Relaxační víkend nabízí řada hotelů, z nichž je většina zaměřena na wellness a lázeňské procedury, které buď samotné nabízí, nebo nabízí slevy do lázeňských domů, které jsou v ceně pobytu. Je jen na vás jak si chcete víkend pro dva užít, můžete navštívit kolorit lázeňské architektury s překrásnými parkami, s množstvím pramenů a fontán, které dělají z Luhačovic perlu moravských lázní. Též kulturní život byl a je pevně spjat s typickými stavbami, zejména Lázeňským divadlem, Společenským domem a Městským domem. Město tedy nabízí bohaté možnosti kulturního vyžití. Odpoledne můžete strávit se svým partnerem na tradičním kolonádovém koncertě, který patří k tradicím města, a které město pravidelně pořádá. V nedalekém okolí města Luhačovice můžete navštívit nejenom hrady, zámky, muzea, skanzeny a jiné historické památky, ale také vinné sklepy v slavných vinařských oblastech Moravy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.