rubriky:

navštivte:

21.3.2014

Řecko je proslulé svými nádhernými ostrovy, kterých má opravdu působivé množství a právě tyto ostrovy jsou oblíbeným cílem turistů, kteří sem každoročně přijíždějí na svou letní dovolenou. Mezi vyhledávané ostrovy patří například Korfu nacházející se v Jónském moři, kde je dokonce druhým největším ostrovem.

Ostrov Korfu je hojně navštěvován zejména díky své nádherné krajině. Bují zde spousta zelené vegetace, která se snoubí s azurově modrým mořem a světlými plážemi lákajícími k lenošení. Nebyli bychom ovšem v Řecku, kdyby se na ostrově nenacházely také kulturní památky. Stejně jako další části Řecka, i Korfu se pyšní dlouhou historií, která se nevymazatelně zapsala do tváře ostrova. Vydáte-li se na toulky ostrovem, narazíte na zámek Achillion, kláštery, pevnosti, ale také zříceninu byzantského hradu Angelókastro.

Turistická letoviska ostrova Korfu

Korfu je jedním z nejzelenějších ostrovů Řecka a dle názoru mnoha cestovatelů je také tím nejkrásnějším. Dokonce si získal přízvisko Smaragdový ostrov, což je více než příhodné označení. Korfu je vynikající volbou pro dovolenou, hledáte-li malebnou krajinu, dlouhé čisté pláže, průzračné moře a kvalitní nabídku hotelů. Pobřeží Korfu lemuje celá řada turistických letovisek, které poskytují vše, co je pro spokojenou letní dovolenou třeba – restaurace, bary, hotely, apartmány i obchůdky s nejrůznějším zbožím, včetně tradičních řeckých výrobků.

Abychom vám trochu pomohli s plánováním vaší dovolené na Korfu, připravili jsme pro vás výběr nejzajímavějších letovisek ostrova. Mezi největší turistická střediska Korfu patří Dassia proslulá svým nočním životem a skvělými podmínkami pro sport. Hledáte-li klidnější letovisko, je pro vás ideální Ermones s oblázkovo-písečnou pláží a čistým mořem, které je vhodné pro potápění. Dalšími oblíbenými letovisky jsou například Barbati, Liapades a Paleokastritsa pyšnící se krásnými jeskyněmi a malebnými scenériemi. Aktuální zájezdy na Korfu, včetně kompletního přehledu letovisek, naleznete na webových stránkách cestovní agentury NewTravel.cz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.