rubriky:

navštivte:

Kamna jsou stále oblíbená

Kamna jsou tradicí už po mnoho desítek let, a stále nabízí dokonalé vyhřátí chat či chalup. I když dnešní moderní doba klade stále více důraz na ekologii, chalupářská kamna mají své místo v malých dačických chalupách, které slouží jako rekreační místo, před ruchem velkoměsta. Kamna dodávají jedinečnou atmosféru a vůní, kterou si dobře pamatujeme u naších prarodičů. Tato atmosféra je natolik okouzlující, že si ji nedokážeme odříct a stále si ji užíváme naplno. Chalupářská kamna jsou jakousi vzpomínkou na krásná dětská léta v Dačici, která se vrací při každém zatopení a přikládání.

Chalupářská kamna v dnešní době

Chalupářská kamna se vyráběly buď z litiny nebo plechu a dalo se k ním pořídit i kuchyňský sporák, ve kterém se přikládalo pouze dřevem. Nejznámější tato kamna byly „PETRY“, které se dodnes také používají. Tato kamna si většinou pořizují lidé, kteří si nemohou dovolit velké investice do nového topného systému. Chalupářské kamna dokáží vyhřát každou dačickou místnost ve které se nachází a částečně i přilehlé místnosti. K těmto kamnům se nedá napojit výměník, proto jsou výkonnostně omezené. Tato kamna jsou ovšem v dnešní době také designově obohacená (tvar, velikost, výkonnost, cenová škála) a proto nabízí nespočet variant, které nadchnou ty, co touží i po pěknějším vzhledu za přijatelnou cenu. Pro náročné zákazníky jsou chalupářská kamna precizně zdobená a vylepšená například:

 • okrasnou litinovou konstrukcí
 • kachlovým obložením
 • proskleným topeništěm a podobně
 •  

  Krbová kamna v Dačici

  Dnes se více využívají krbová kamna, která vznikla spojením chalupářských kamen a krbů. Krbová kamna si svým vzhledem a výkonností podmanily dačický trh. Mohou sloužit jako primární nebo sekundární vytápění a jsou i ekologicky šetrná. Na trhu jsou k dostání v nejrůznějších provedeních, velikostech a výkonnostech. Krbová kamna jsou jednoduchá na instalací a nenáročná na místo. Nepotřebují stavební úpravy, které se ve výsledku mohou prodražit.

  Instalace chalupářských kamen zkušenými dačickými kamnáři

  Instalace chalupářských kamen není nijak složitá, ale přesto je dobré si pozvat dačické řemeslníky. Kamnáři z Dačice zajistí správné napojení na komín. Nesprávné napojení může zapříčinit mnoho nežádoucích efektů, jako je například špatná funkce kamen, únik kouře do místnosti a podobně. Se špatně napojenými kamny není radno si zahrávat, jelikož vás mohou ohrozit na životě. Topení v chalupářských kamnech je v celku jednoduché a nenáročné. Topit se dá jakýmkoli tuhým palivem (i méně kvalitním). Těmito kamny je výhřevnost rychlá, ale nerovnoměrná, často se přikládá a teplota se nedá regulovat.

  Kamnářství z Dačice

  Chalupářská kamna jsou nenáročná na místo, postačí vám nehořlavá podložka a komín, který je zcela funkční. Před napojením kamen je třeba zkontrolovat komín, tyto služby vám zajistí kamnáři z Jihočeského kraje prostřednictvím dačických kominíků. Všechny tyto služby by vám měla zajistit dobrá kamnářská společnost. Dobré jihočeské kamnářství poznáte dle služeb které nabízí a kladných referencí či doporučení.

  Důvody k pořízení chalupářských kamen

  Chalupářská kamna nabízí rychlé vytápění malých místností, která slouží spíše rekreačně, ale přesto nabízí i klady, které mnoha jedincům vyhovují:

 • Výběr z mnoha druhů kamen
 • Nízké pořizovací náklady
 • Není třeba žádných stavebních úprav
 • Snadno se obsluhují
 • Výběr z více druhů tuhého paliva
 • Jsou spolehlivé
 • Na těchto kamnech se dá ohřívat jídlo voda a podobně
 • Jsou nenáročná na prostor
 • Chalupářská kamna mají i své nevýhody, která je dobrá znát před pořízením:

 • Nízký topný výkon
 • Časté přikládání
 • Neefektivní využití spalin (vychází komínem a nejsou využité)
 • Nelze napojit na výměník tepla
 • Nezdravé pro člověka (dochází k přepalování prachových částic)
 •  

  Jak poznat kvalitní dačické kamnářství?

  Jak poznat kvalitní kamnářství v Dačici? Není to nijak složité, jen je důležité si ujasnit své priority. Kvalitní jihočeské kamnářství vám kromě služeb typu virtuálního návrhu a realizace nabídne i další služby jako je kominík, stavební úpravy, dovoz materiálu, složení materiálu na místo, záruční i pozáruční servis a mnoho dalších služeb. V Jihočeském kraji je mnoho firem, které nabízí služby v oboru kamnářství, ale jen málo z nich i svému řemeslu rozumí tak jako ve firmě Kamna Dačice.

  Kamna Dačice

  Kamna Dačice jsou solidní jihočeská firma s letitou praxí v oboru, která vám zaručí, že kamna budou splňovat veškeré platné normy a také vaše požadavky na efektivní, kvalitní a komfortní vytápění, které se liší daným druhem kamen. Kamna Dačice vám zajistí zkušené kamnáře, kteří vyjdou vstříc vaším požadavkům a společnými silami vybudují skvělé podmínky pro vaše žití. Kamna Dačice nabízí kvalitu, rychlost, pečlivost a zázemí za rozumné peníze.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.